Dvojročná víkendová škola pre mladých lídrov, ktorí túžia po prebudení v našom národe. Sme generácia, ktorej ide o Božie kráľovstvo v každej oblasti života. Pozývame ťa prihlásiť sa do školy chvál a novej evanjelizácie.

27.-29- január
24. - 26. február
31.marec - 2. apríl
19. - 21. máj
31. jún - 8.júl


zksm
Garantom školy je Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže ,o.z., je akreditovaná ministerstvom školstva a po jej úspešnom ukončení získaš oficiálny certifikát.

Godzone school nie je len o teórii. Okrem nej nadobudneš aj reálne skúsenosti z oblasti vedenia spoločenstva, chvál a evanjelizácie. Na škole pracujeme v malých skupinkách, ktoré počas štúdia tvoria svoje záverečné projekty. Súčasťou praktických skúseností je aj letné sústredenie, ktorého súčasťou je evanjelizačný výjazd žiakov školy. Túžime spolu pochopiť identitu Božích detí a prinášať zjavenie Božieho kráľovstva na zem.

Každý víkend sa venujeme  konkrétnej téme. Ako žiak Godzone školy dostaneš online prístup k prednáškam a materiálom z každého víkendu. Budeš sa tak môcť lepšie sústrediť na vyučovanie a Božiu prítomnosť, ktorá je pre nás najdôležitejšia.

Koľko sa platí za školu?
Jednorázové školné je 65 EUR. Za každý víkend platíš 25 EUR (ak si študent) alebo 30 EUR (ak si pracujúci).

Bude na škole zabezpečená strava a ubytovanie?
Áno, víkendový poplatok zahŕňa plnú penziu, raňajky, obed, večeru a raňajky s obedom v nedeľu. Stále je k dispozícií čaj a káva. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie a sprchový kút.

Kedy mi príde pozvánka na prijímačky?
Pozvanie na prijímací pohovor zasielame v priebehu augusta 2016 (e-mailom). Ak ti pozvanie nepríde, môžeš nás pre istotu kontaktovať a my Ti potvrdíme, či sme prihlášku dostali tvoju prihlášku.

Čo ak budem mať problém s financiami?
Je potrebné informovať tím a radi Ti pomôžeme.

Aké knihy a materiály mám so sebou na školu nosiť?
Odporúčame nosiť Bibliu a poznámkový blok. V prípade iných materiálov dávame emailom vedieť dopredu.

Mal by som so sebou nosiť notebook/zápisník?
Je to dobrovoľné, nakoľko všetky prednášky nájdeš na svojom e-learningu. Godzone school má pripravený systém elektronického vzdelávania, prostredníctvom ktorého budeš mať prístup k všetkým prednáškam. 

Čo sa na škole naučím?
Godzone school je zameraná na novú evanjelizáciu,  naučíš pracovať s mladými ľuďmi, komunikovať, využívať tímovú prácu, rozvíjať seba samého, viesť chvály či spoločenstvo. Ale predovšetkým sa naučíš žiť Božie kráľovstvo už tu na zemi.

 

Kedy budú príjmačky?
Prijímačky budú 29. augusta na CZŠ sv. Dominika Sávia vo Zvolene od 13:00

Čo sa mám učiť na prijímacie pohovory?
Na prijímacie pohovory je vhodné mať znalosti v rozsahu prípravy na prijatie sviatosti birmovania, znalosti z katechizmu katolíckej cirkvi a prečítané Sväté Písmo.

Prečo musím priniesť potvrdenie od svojho farára?
Cieľom Godzone school je pripraviť mladých ľudí na založenie spoločenstiev, prípadne inej aktívnej služby vo farnosti. Chceme, aby naši členovia mali od miestneho kňaza podporu a aby boli upovedomení, že navštevuješ Godzone school. V prípade, že si členom farnosti, ale aktívne pôsobíš mimo svojej farnosti, môže ti toto potvrdenie udeliť aj iný kňaz. Prosíme však o upovedomenie.

Musím byť členom spoločenstva, ak chcem študovať na Godzone school?
Účastníci Godzone school nemusia byť členmi spoločenstiev.

Čo ak nikoho nepoznám a chcem sa na animátorskú školu prihlásiť sám?
To vôbec nevadí, pretože počas 12 víkendov spoznáš skvelých ľudí a získaš nových priateľov.

Ako je to s cestovaním na jednotlivé víkendy?
Každá škola začína pravidelne v piatok večer večerou, takže by si mal mať dosť času prísť na miesto v čas.

Ako je na Godzone school?
To sa nedá opísať niekoľkými slovami, preto si pozri videá, ktoré sme pre teba pripravili...